Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • prezes73, masz racje troche poszukalem GOODYEAR-DUNLOP: Fabryki:
    USA, Kanada, Belgia, Francja, Niemcy, Luxemburg, Holandia, Polska, Słowenia, Wielka Brytania, RPA, Turcja, ZEA, Brazylia, Chile, Kolumbia, Peru, Wenezuela, Chiny, Indie, Indonezja, Japonia, Malezja, Singapur, Tajlandia

    Standard musi byc ten sam. czy z Polski czy z Holandii czy Slowenii musza spelniac te same wymogi.

    Jesli chodzi o PL to sa robione w fabrykach Debicy tak samo jak Goodyear, Fulda i Sava
    Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
    Obecnie -> Seicento 900+LPG
    Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
    Bylo ->GOLF 3 1.8

    Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

    Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

    Komentarz


    • Zamieszczone przez misza_zabrze
      Standard musi byc ten sam. czy z Polski czy z Holandii czy Slowenii musza spelniac te same wymogi.
      Teoretycznie tak, masz rację. A w praktyce?

      Komentarz


      • Zamieszczone przez prezes73
        Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat jakości opon ze Słowenii? Konkretnie Dunlop Bluresponse
        ale czy one są tylko w Słoweni produkowane :?: U nas jest made in France....
        Dawid
        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

        Komentarz


        • Zamieszczone przez prezes73
          Teoretycznie tak, masz rację. A w praktyce?
          A w praktyce jak nik nie ma pojecia To sie kupuje zaklada i spawdza/testuje samemu

          [ Dodano: Czw 11 Sie, 16 16:08 ]
          Zamieszczone przez dawcio
          U nas jest made in France....
          ja kupowalem w UK i pomimo ze maja tu fabryke mam made i Poland
          Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
          Obecnie -> Seicento 900+LPG
          Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
          Bylo ->GOLF 3 1.8

          Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

          Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

          Komentarz


          • dawcio, Ok, ale i tak nie masz opon w takim rozmiarze jak chcę ;-)
            W sklepie w którym chce je kupić mają tylko ze Słowenii, stąd moje pytanko.

            [ Dodano: Czw 11 Sie, 16 16:10 ]
            Zamieszczone przez misza_zabrze
            To sie kupuje zaklada i spawdza/testuje samemu
            Za 2kzł..... jasne ;-)

            Komentarz


            • prezes73, to ile ty tego kupujesz ?? 2 komplety ??
              Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
              Obecnie -> Seicento 900+LPG
              Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
              Bylo ->GOLF 3 1.8

              Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

              Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

              Komentarz


              • misza_zabrze, :lol:
                nie, jeden
                Dunlop SP Sport Bluresponse 205/50 R17 89 V » Oponeo

                Komentarz


                • prezes73, w jakim rozmiarze ?
                  Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                  Obecnie -> Seicento 900+LPG
                  Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                  Bylo ->GOLF 3 1.8

                  Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                  Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                  Komentarz


                  • 205/50/17

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez prezes73
                      205/50/17
                      to wyjasnia dosc sporo
                      Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                      Obecnie -> Seicento 900+LPG
                      Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                      Bylo ->GOLF 3 1.8

                      Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                      Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                      Komentarz


                      • :wink:
                        Tak jak z tą Słowenią?

                        Komentarz


                        • Mam je na 205/55/16 i są spoko
                          Ciche a i na wodzie lepiej się spisują od poprzednich Continental ContiSportContact 3
                          Mój szatan

                          Paweł

                          Komentarz


                          • Na wodę to ja z całego serca polecam Uniroyal Rainsport3. Mam komplet 205/55/16 od tego roku i na wodzie mega opona. Do tego można wyrwać komplet za mniej niż 1000 PLN ja na promocji miałem je za 900 PLN z montażem i sprawdzeniem felg.

                            Komentarz


                            • Koledzy/Koleżanki
                              Muszę zakupić dwie oponki na przód, aktualnie posiadam "continental contiecocontact 3" są to chyba najgorsze opony jakie miałem, delikatnie popada deszcz i zaczyna się "Gwiazdy tańczą na lodzie" zero przyczepności podczas ruszania, strasznie się ślizgają mało tego już jest na nie pora z tytułu bieżnika.
                              Wiem że bezpieczeństwo przede wszystkim ale nie chciał bym wydać za dużo na oponki, po przeanalizowaniu opinii oraz cen rozważam zakup:
                              - Dębica Presto HP 195/65 R15 91 V (koszt 171 zł/szt)
                              - Fulda ECOCONTROL HP 195/65 R15 91 V (koszt 186 zł/szt)

                              Bardziej przemawia do mnie Fulda z tytułu klasy UE: C,B,68dB ale początek nazwy mnie przeraża "ECO" która występuje również w oponkach continentala
                              Dębica posiada klasę UE: C,C,67dB

                              Czy uważacie że będzie to dobry wybór ? Czy lepiej zakupić z indexem H (koszt 171 zł/szt) zawsze to 30 zł w kieszeni na dwóch oponkach a i tak prędkości 240km/h nie wyciągam (może tylko raz się zdarzyło że leciałem 210)
                              Dziękuję za każdą sugestie.
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                              Komentarz


                              • Za nie całe 200 zł masz Dunlopy Blueresponse w tym rozmiarze z etykietą B, A, 68dB - na mokrym najlepsze opony jakie miałem

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez LuSzTi
                                  Za nie całe 200 zł masz Dunlopy Blueresponse w tym rozmiarze z etykietą B, A, 68dB - na mokrym najlepsze opony jakie miałem
                                  Dziękuję, co prawda są droższe o 28 zł/szt (199zł) czyli 56 na dwóch, ale wezmę je pod uwagę.
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                                  Komentarz


                                  • przeraza mnie jak ludzie oszczedzaja na oponach. i nie pije nawet do kolegi wyzej .
                                    raczej do sytuacji gdzie staje na swiatlach . ogladam sie na bok .auto np ford fokus 5-6 lat. czyli nie jakies padlo za 2tysia a opony jakies kur#a hifly. (ja jako osoba znajaca sie na oponach i podchodzaca z zamilowaniem do tematu nawet nie znalem takiej firmy)

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez xtremesystems
                                      przeraza mnie jak ludzie oszczedzaja na oponach. i nie pije nawet do kolegi wyzej .
                                      raczej do sytuacji gdzie staje na swiatlach . ogladam sie na bok .auto np ford fokus 5-6 lat. czyli nie jakies padlo za 2tysia a opony jakies kur#a hifly. (ja jako osoba znajaca sie na oponach i podchodzaca z zamilowaniem do tematu nawet nie znalem takiej firmy)
                                      Mam to samo. Te łysiejące zimówki dożynane w lecie... Bieda nie jest wytłumaczeniem. Przeraża mnie myśl, że taki ktoś może we mnie wjechać i ma na to zupełnie wyjebane

                                      aryziomex
                                      Ślizgają się przede wszystkim dlatego, bo są zjechane (mało bieżnika, stara guma). Poza tym jak masz TDI albo TSI, to spory moment obrotowy na dole robi swoje i auto kopie na I. i II. biegu przy depnięciu (nawet 105KM), to nie 4x4. Nowe też się ślizgają, pewnie nie tak jak stare, ale cudów nie ma. Miałem 6 lat Conti EcoContact 3 i przywykłem. Potem przez rok miałem te Dunlopy i opisałem swoje wrażenia wcześniej, nie wracam do tematu. Przy hamowaniu parę razy miałem interwencję ABS całkiem zaskakującą, dupy nie urywały te opony mimo wyników w testach, na pewno nie hamowały lepiej niż Conti EcoContact 3, które ponownie kupiłem pozbywszy się po roku tych Dunlopów na własne życzenie. Nie jest to szczególna opona, hamuje tak sobie (obie hamują tak sobie) - Dunlop podobno po jakiś 30 tysiącach robi się śliski, ktoś kiedyś w tym wątku ostrzegał. Ale za to Conti jest sztywne, a Dunlop miękki jak z waty, żebyś się nie zdziwił jeśli lubisz ostrzej pójść w zakrętach.
                                      Jeśli miękkość konstrukcji opony Ci nie przeszkadza, to zamiast Dunlopa szukaj coś od Uniroyala. Obie są miękkie, ale za to Uniroyal to jedne z najlepszych bieżników na hamowanie na mokrym, do tego zwykle w niezłej cenie. Ogólnie chwalone. Sam miałem kiedyś w aucie bez ABS opony Uni Rallye 550 i były świetne.

                                      M.
                                      666 4U

                                      Komentarz


                                      • bieda to nie jest. mam dosc bogatego tescia i kupujac opony do sharana [ja mu zawsze kupuje] bierze kormoran gamma b2. bo wychodzi mu 8 stowek za wszystkie. a jakby mial dobre to 1200,1300.
                                        mowi ze woli zmienic częście. i ch%j koniec rozmowy

                                        sie ludzie przyzwyczili maja stare auta 2 stowki za opone kupili nowki z kolami wiekszymi i nadal ma byc 2 stowki za opone

                                        Komentarz


                                        • aryziomex, Na Handlowej za Unimotem (ten sam budynek tylko wejście z tyłu) masz hurtownię opon gdzie na wiosnę oferowali Yokohamy po 200 zł.
                                          Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
                                          Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

                                          Komentarz


                                          • Panowie szybkie pytanie, które opony wziąć:
                                            1. Michelin Pilot Sport 3 225/40R18
                                            2. Continental ContiSportContact 5 225/40R18 ?

                                            Bardzo się od siebie różnią? Która będzie cichsza?

                                            Dzięki!
                                            Rafał

                                            Komentarz


                                            • beaviso, wszystko pięknie i ładnie, jak napisałem bezpieczeństwo przede wszystkim ale za rozsądną cenę, rozumiem że TSI posiada wysoki moment obrotowy. Nie mamy co tu dyskutować.
                                              Dziękuję wszystkim za opinię.
                                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                                              Komentarz


                                              • Milord, jak kupowalem do siebie to w rozmiarze 17 wypadal najlepiej csc5.
                                                przy 18 lepsze byly micheliny ale nie ps3 tylko pss, pss nie ma w 17, tylko ze one juz sporo kosztuja i traca na komforcie.
                                                Csc5 to jak dla mnie idealny kompromis miedzy komfortem a osiagami, do tego jak dla mnie wyjatkowo dobrze trzymaja na mokrym. Na michelinach nie jezdzilem ale to ta sama klasa.
                                                Powered by R-Performance

                                                Komentarz


                                                • Milord, myslalbym jeszcze o Pireli P Zero Nero - mam od tygodnia na tyle dopiero, ale na zimowkach Pirelli przelatane 2 zimy i nie narzekam.

                                                  Jak masz opcje zamowienia w DE, to rzuc okiem na oponeo.de - Pirelli ktore kupiłem sa o ponad 80PLN na sztuce tansze, - 360 pare zamiast ponad 440(oponeo.pl). Jedyny minus, ze oponeo.de dostarczy TYLKO na terenie niemiec..

                                                  Moja O3 RS

                                                  Komentarz


                                                  • Milord, w tym rozmiarze proponowałbym Ci wziąć pod uwagę jeszcze Dunlop Sport Maxx RT. Mam je od wiosny i jestem zadowolony - ciche i dobre na deszczu.
                                                    Wcześniej miałem Sport Maxx GT w tym samym rozmiarze i w porównaniu do obecnych to była jakaś masakra - na deszczu śliskie jak cholera.
                                                    Pozdro

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X